W06

PROJEKT WNĘTRZA

Mieszkanie w kamienicy to projekt, który stworzyliśmy z wielką przyjemnością. Współpracowaliśmy z młodą Inwestorką, której zainteresowanie muzyką jazzową miało niemały wpływ na wystrój we wnętrzu. Klientka zdecydowała się na mieszkanie w kamienicy jako alternatywę dla banalnych lokali w nowych budynkach wielorodzinnych, poszukując kontaktu z czymś autentycznym. Te dążenia również odnajdują miejsce w estetyce wnętrza, która łączy nowoczesność z elementami klasycznymi.

 

Mieszkanie, którego dotyczy projekt, to niewielki lokal o powierzchni ok. 35 m2. Duża wysokość pomieszczenia pozwoliła na to, aby zbudować w nim antresolę z miejscem do spania. Konstrukcję ze stali i drewna przymocowano do starych ścian za pomocą kotew chemicznych, które cechuje największa wytrzymałość i bezpieczeństwo. Dzięki temu uzyskaliśmy ciekawą przestrzeń, która subtelnie dzieli się na część dzienną i nocną. Dodatkowo przesunęliśmy ścianę działową pomiędzy kuchnią a przedpokojem. W ten sposób stworzyliśmy przestrzeń dla dużej szafy wnękowej, w której, oprócz miejsca na odzież i obuwie, znajdzie się pralka i suszarka automatyczna.

 

Mieszkanie w kamienicy łączy jasną kolorystykę bieli i szarości z drewnem w naturalnym odcieniu i kontrastującymi czarnymi dodatkami. Kuchnia z blatem z naturalnego kamienia mieści prostą zabudowę meblową i okrągły stół z krzesłami dla czterech osób. W przejściu do części wypoczynkowej z wygodną sofą i fotelem znajduje się wbudowana półka na pokaźną kolekcję płyt z muzyką jazzową. Po drabince dostaniemy się na antresolę z barierką z metaloplastyki, gdzie umieszczono sprzęt audio i półkę na książki obok miejsca do spania. Pod spodem znajduje się wejście do łazienki, której niebywałej klasy nadają duże płyty imitujące biały marmur. W całym mieszkaniu znajdziemy subtelne dekoracje sztukaterią korespondujące z klasyczną drewniana podłogą we wzór jodełki i starą szafą pod antresolą.

 

Mieszkanie w kamienicy to projekt, w którym ponadczasowość jakościowych materiałów podkreśla autentyczność przestrzeni i buduje poczucie nietuzinkowości. Zastosowane rozwiązania maksymalnie wykorzystują niewielkie pomieszczenia, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne w mieszkaniu elementy wyposażenia i zaskakująco dużo miejsca na przechowywanie. Połączenie nowoczesności z klasycznymi motywami okazało się wyjątkowo udane.

ZNAJDUJEMY SIĘ:
RESPAN RZESZÓW lokal 108B

TELEFON:
+48 608 393 184

MASZ PYTANIE? NAPISZ:

biuro@cozastudio.pl

  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny Pinterest Ikona