A03

PROJEKT DOMU NOWOCZESNEGO

Dom A03 to wieloaspektowy projekt domu nowoczesnego dla dużej rodziny. Nasze biuro było odpowiedzialne za dopracowanie koncepcji architektonicznej, projekt wykonawczy elewacji, zagospodarowania terenu oraz wnętrz.

Jeśli chodzi o funkcję , wymagania inwestora były mocno skonkretyzowane. Na 300 metrach kwadratowych miały mieścić się: salon z jadalnią, kuchnia, pokoje dziecięce, garderoby, 3 łazienki w tym jedna z funkcją spa, pokój gościnny, oraz przestrzenie do realizacji pasji, spotkań w dużym gronie przyjaciół i rodziny. Uporządkowaliśmy te założenia tak, aby jak najlepiej skomponować strefy oraz stworzyć dla każdego z domowników komfortową przestrzeń własną.

Inwestorzy chcieli, żeby budynek i jego wnętrze były nowoczesne, i wysoce użyteczne, ale też ciepłe i żywe. Staraliśmy się uzyskać ten efekt zarówno przemyślanym programem funkcjonalnym, jak i odpowiednimi zabiegami estetycznymi.

Bazę do projektu większości wnętrz stanowił kolor szary o różnym natężeniu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się użyć dużo elementów fornirowanych i drewnianych. Dąb i modrzew w bardzo podobnych odcieniach stały się motywem przewodnim, który spaja wnętrze budynku i łączy je z zewnętrzną przestrzenią rekreacyjną.

W stonowanym i dość jednolitym wnętrzu udało się wprowadzić trochę zaskakujących akcentów. W wiatrołapie zastosowaliśmy tapetę łazienkową firmy london art . – bez problemu wytrzyma ona wbiegające do wiatrołapu dzieci i zwierzęta rozbryzgujące na około śnieg i błoto. Producent zastosował modny motyw monstera deliciosa w spokojnych odcieniach bieli i szarości . Dzięki temu tapeta będzie uniwersalna i ponadczasowa.

Po przejściu do korytarza gości wita przewrotna grafika młodego artysty: kranoo art sprytnie łącząca sztukę poważną z pop-kulturą. Uważamy, że w większości projektów nowoczesnych domów warto wprowadzać elementy naturalne – przybliżające człowieka do zapomnianej przyrody. Dlatego też w salonie najciekawszym elementem jest zielona ściana. Jest to samowystarczalna wertykalna kompozycja roślin, która nie tylko wpływa na estetykę przestrzeni. Rośliny pomagają utrzymać we wnętrzu odpowiednią dla człowieka wilgotność oraz oczyszczają powietrze.

Z niecierpliwością czekamy na finał realizacji i liczymy na to, że całej rodzinie będzie się dobrze żyło w domu A06.

ZNAJDUJEMY SIĘ:
RESPAN RZESZÓW lokal 108B

TELEFON:
+48 608 393 184

MASZ PYTANIE? NAPISZ:

biuro@cozastudio.pl

  • Czarny Facebook Ikona
  • Czarny Instagram Ikona
  • Czarny Pinterest Ikona